В Тернополі сконструювали прилад, який рятуватиме життя бійців

пристрій АТОТернопільські винахідники вигадали, як бійцям у зоні АТО шукати ворожих снайперів. Наразі запропонований волонтерами прилад удосконалюють програмісти.

За словами розробників, активістів ГО «Справа честі», цей винахід допоможе бійцям визначити, з якого саме напрямку і з якої відстані ведеться обстріл. А це дозволить солдатам більш точніше влучати у ціль у відповідь.

Ідея створити такий прилад прийшла в голову керівнику громадської організації Миколі Сивирину.

– Я їжджу на схід від самого початку війни – спочатку як волонтер, потім добровольцем, – розповідає press-centr.com Микола. – Одного разу загинув мій товариш із батальйону «Львів». В нього влучив снайпер. От тоді я й задумався: а якби і в нас створили щось на кшталт закордонних датчиків обстрілу? Адже наші хлопці не мають засобів особистого захисту, потрібні не лише бронежилети і каски.

У Тернополі Микола, за освітою він – історик, знайшов однодумців-техніків, і зумів їм окреслити в загальних рисах, що це має бути. Перед тим, як приступити до роботи, тернопільські спеціалісти ознайомилися з принципом роботи закордонних аналогів.

– Ми його розробляли на основі російського комплексу «Сова», здатного виявляти позиції противника на досить великих відстанях, – продовжує Микола. – Його розробили ще в 1998 році під час чеченської війни.

Принцип роботи тернопільського винаходу досить простий: коли стріляють з ворожої сторони, то прилад показує дистанцію і напрям, звідки ведеться обстріл. Таким чином, наші військові знатимуть, куди відстрілюватись.

– У нас уже є кілька зразків, однак зараз вони на вдосконаленні: розробляємо програмне забезпечення, щоб інформація зчитувалася не з монітору приладу, а з комп’ютера, – пояснює Микола Сивирин.

За словами розробників, український прилад значно дешевший і простіший в користуванні від закордонних аналогів. До прикладу, якщо російський комплекс коштує приблизно 10 тисяч доларів, то український обійдеться в 600 доларів плюс вартість ноутбука. Фотографувати винахід розробники не дозволяють у цілях безпеки. В майбутньому його планують пустити у серійне виробництво і передавати у зону АТО.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

infoprostir@gmail.com