Місія ОБСЄ – на Тернопільщині
У Чортківському районі з робочим візитом побували представники Спеціальної Моніторингової Місії ОБСЄ в Україні Драган Гаговіч та Денес Декані у супроводі перекладача для робочої зустрічі з першим заступником голови райдержадміністрації В.Б.Запухляком та з керівником апарату райдержадміністрації Л.З.Мельник.
Учасники робочої зустрічі обговорили суспільно-політичну ситуацію в районі у світлі останніх подій, також питання торкнулися долі тимчасово вимушених переселенців, піднімалося питання щодо допомоги демобілізованим, проблем в зв’язку з військовими діями на сході держави, тобто моніторингову групу місії ОБСЄ в Україні цікавило все, що може бути дестабілізуючим чинником.
«На сьогодні у районі мешкає 93 переселенці із зони АТО. Переважно це жінки і діти. Всі вони забезпечені житлом та усім необхідним. За наявності реєстрації люди отримують належні соціальні виплати, у тому числі пенсії, допомогу на дітей. Школярі та дошкільнята мають змогу відвідувати школи і дитсадки» – повідомила керівником апарату райдержадміністрації Людмила Зіновіївна.
Представники ОБСЄ поцікавилися і думкою про те чи реформа децентралізації покращить життя простих людей, чи навпаки ускладнить. Окрім вище переліченого. цікавило, які стосунки релігійних конфесій, чи є представники національних меншин, який в районі рівень злочинності, чисельність населення та багато інших важливих питань життєдіяльності у районі.
Насамкінець зустрічі представники виконавчої влади щиро подякували шановним гостям за візит і взаємокорисне спілкування та побажали здоров’я, завжди гарних новин, а найважливіше, щоб нарешті закінчилася війна і наші захисники живі, здорові повернулися додому.
Довідково
Робота Місії ОБСЄ – однієї з найбільших регіональних організацій у світі, що займаються питаннями безпеки – розпочалася в Україні 21 березня 2014 року, на прохання українського уряду. Завдання місії – збір необхідної інформації та установлення і повідомлення фактів, зокрема, про конкретні події щодо стану безпеки в регіонах України.
Це означає, що місія розмовляє з усіма представниками громадянського суспільства, етнічних і релігійних груп, місцевих общин та органів місцевого самоврядування. На сьогодні до складу місії входять 300 цивільних неозброєних спостерігачів з більш ніж 40 країн – учасниць ОБСЄ та їх колеги із України. Спостерігачі щоденно надають доклади ОБСЄ та країнам – учасницям Місії.