Хто розікрав 25 га тернопільських парків?

1На початку 2000-х Тернопіль втратив близько 25 гектарів землі. Під ніж пішли здебільшого парки та сквери міста. Тернополянам же нічого не залишалося, як спостерігати за варварською забудовою зелених зон, які “танули” просто на очах. Покласти край свавіллю будівельних магнатів, які знищували навіть найменші куточки відпочинку для містян, мають затверджені міською радою межі парків Тернополя. На жаль, багато ділянок втрачені ще до 2010 року.

Тернопіль десятки років утримує славу найзеленішого міста України. Тотально зруйноване під час Другої світової, воно відбудувало не лише житла, але й висадило дерева біля них. Парки та сквери Тернополя займають 15% території. До слова, стільки ж у “найзеленішої” в Європейському союзі Варшави.

Зелені зони разом зі ставом є візиткою і причиною окремої гордості тернополян. Проте, швидкі на руку комбінатори з 90-х використали окрасу міста з притаманною їм меркантильною хваткою, пише ternopil.te.ua.

На місці колишніх скверів стали виростати генделики, у парках — множитись багатоповерхівки, а у самому місті — дерева зрубали на користь численних заправок. Коріння проблеми сягає ще часів здобуття незалежності. Тільки но постала держава була відкритою, а керівники, які прийшли на зміну комуністичній управі — ентузіастами без досвіду. Тут таки на поверхню вилізла колишня номенклатура. Просочившись у владу, ділки провели масштабну приватизацію, іноді за пів бесцінь, а іноді, за ще бруднішими схемами. Коли продавати вже було нічого — в хід пішли ласі шматочки міської землі. За перші 10 років нового тисячоліття Тернопіль обібрали по-справжньому. Недавнє розслідування команди “5 каналу” проілюстрували одну з таких оборудок.

Мова про Парк національного відродження — над “Співочим полем” вже нависають багатоповерхівки.
9 гектарів розплідника саджанців обласного тресту “Зеленбуд”, як і більшість комунального майна, у 90-х спочатку аукціонували. Потім, через низку маніпуляцій, земля стане приватною. Контроль над приватизованим підприємством отримав виходець з комсомолу, керівник колишнього тресту Іван Панцьо. У 2007 році, до речі, він був також помічником тоді ще Народного депутата Миколи Азарова. Фірму переіменували — тепер це ТзДВ “Зелене господарство”. Господаює разом із колишнім головним фінінспектором області Іваном Панцьом також його батько, дружина, донька та зять — всі вони, за даними проекту журналістських розслідувань “Наші гроші”

29 грудня 2005 року міська рада вилучила в “Зеленого господарства” 2,8 гектара та передала будівельній компанії “Добробуд”. 29 березня 2007 — поряд вилучено 1,4 гектара, ділянку передали ПП “Гео-2004”. Територія парку помітно зменшилася, що чітко видно на супутникових знімках 2008.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

infoprostir@gmail.com