Тернопіль – у ТОП-10 найкомфортніних міст України. Інфографіка
У рейтингу брали участь столиця та обласні центри, за винятком окупованих Донецька, Луганська, Сімферополя
У рейтингу комфортності міст України, що проводив “Фокус“, Тернопіль є сьомим, повідомляє Depo.Хмельницький. 58,6 балів у загальній кількості виборов Тернопіль з населенням в 218 тисяч.
З-поміж переваг і предметів гордості тернополян – низький рівень злочинності, розвинене залізничне та автомобільне сполучення і стабільна екологічна ситуація.
Незадоволеність викликають низькі зарплати, проблеми зі сміттям, дороговартісне житло у порівнянні з сусідніми обласними центрами.
Оплата тут найнижча, в середньому – 3727 гривень на місяць. А ось вартість умовного набору продуктів у Тернополі аж на 13% дешевша, ніж у столиці.
Житлове питання тут виглядає складнішим, чим у сусідніх регіонів. В Тернополі на квартиру в 40 квадратів треба “відкладати” майже 15 років. ЇЇ вартість наразі – близько 660 тисяч гривень.
Разом з тим, тут поширена трудова міграція в ЄС, відтак є валютні надходження, за рахунок яких, багато сімей і живе.
Містяни досить лояльні у ставленні до влади. 65% вважають задовільною роботу мера. Це – найкращий показник по Україні.
70% містян пишаються Файним містом, а якість комунальних послуг вважають вищими ніж в середньому в країні.
Найкращим же містом виявився Львів, далі – Київ та Хмельницький.
В цілому ж у першій десятці рейтингу домінують західні міста. Хоча рівень тінізації економіки там вище, а офіційні зарплати нижче, ніж на півдні чи сході, але вони, безумовно, безпечніші і надають кращі умови для підприємців щодо розвивитку євроінтеграційного процесу та розриву економічних зв’язків з Росією.
Після Революції гідності в українських містах повсюдно пройшли місцеві вибори. Люди отримали нових старих мерів і надію, що глави муніципалітетів і місцеві міськради проведуть реформу комунального господарства, забезпечать кращі умови для бізнесу та інвесторів, які створять нові робочі місця. За великим рахунком, сподівання не виправдалися. Не можна сказати, що в українських містах нічого не змінилося на краще, але темпи реформування на місцях навряд чи сильно випереджають показники центральних органів влади.
У рейтингу комфортності українських міст брали участь столиця та обласні центри, за винятком окупованих Донецька, Луганська, а також адміністративного центру анексованого Криму — Сімферополя. Кожне з 22 міст могло набрати максимально 100 балів.