На Тернопільщині депутати вимагають демонтувати купол кафедрального собору УПЦ. Фото
Чиновники Кременецького міської ради вимагають демонтувати купол Свято-Миколаївського кафедрального собору УПЦ міста Кременець Тернопільської області, реставрація якого, за словами настоятеля, була узгоджена з Кременецько-Почаївським історико-культурним заповідником.
Про несподіваному надмірну увагу влади до реставраційних робіт на даху споруди повідомили користувачі Facebook. На оновлення купола, який фактично став непридатним, парафіяни збирали кошти протягом декількох років.
Настоятель Свято-Миколаївського кафедрального собору УПЦ міста Кременець Тернопільської області протоієрей Василь Вознюк прокоментував ситуацію Союзу православних журналістів. З його слів, всі роботи з куполом були належним чином узгоджені з адміністрацією Кременецько-Почаївського державного історико-культурного заповідника, повідомляє uoj.org.ua.
Він додав, що про те, щоб самовільно проводити будь-які роботи з пам’ятником, відданим в користування православній громаді, мови ніколи не було. «Ми узгодили фасадний паспорт на місці і відзвітували про термінові відновлювальних роботах в профільне міністерство», – каже настоятель собору.
Зараз громада чекає остаточного затвердження оновленого фасадного паспорта. Перед реставрацією купола громада засвідчила його аварійний стан, надавши в профільні інстанції всі необхідні фотознімки з місця в якості підтвердження, що зволікати з роботами неприпустимо.
За словами протоієрея Василя, офіційно до нього ніхто з кременецьких чиновників поки не звертався. Він сам був дуже здивований, коли кілька тижнів тому почув усні звинувачення на свою адресу на засіданні виконкому Кременецького міської ради. Однак інформація про можливі претензії почала поширюватися.
Останнім часом почастішали претензії контролюючих органів і чиновників до майна, яким користуються громади УПЦ. Як повідомляв СПР, протягом 2016 року у Волині чиновники Іваничівського відділу культури неодноразово направляли безпідставні приписи настоятелю захопленого храму УПЦ села Грибовиця.
Фактично його звинувачували в тому, що він нібито змінив зовнішній вигляд церкви – пам’ятки архітектури, здійснивши заміну вікон, коли храм ще не був захоплений Київським патріархатом. Те, що на руках у відстороненого від храму настоятеля є всі дозволи на виконання тих робіт від того ж відділу культури, неможливо спантеличило чиновників РДА, які, очевидно, підводили справа до розірвання охоронного договору з громадою УПЦ.
У селі Воротнів Луцького району Київський патріархат самовільно переробив купол захопленої ще в 90-е церкви Різдва Богородиці, що не дуже зацікавило місцеву владу.
Ще два захоплених Київським патріархатом храму УПЦ Волині, в селах Угринів і Печихвости Горохівського району, були буквально понівечені і перероблені рейдерами до невпізнанного стану. На особливу увагу від чиновників ці факти також не отримали.