Школяр з Тернопільщини розповів про те, як підлітків заманюють у “групи смерті” в соцмережі

Про небезпеку в соціальних мережах, про методи боротьби з дитячими суїцидами говорили на брифінгу в Головному управлінні Нацполіції краю.

За словами Олександра Богомола, останнім часом в людей виникає інтерес до так званих “груп смерті”. Усіх, а особливо батьків, цікавить запитання, як убезпечити дітей та захистити їх від нещастя. Учасники даних спільнот називають себе “китами”. При вступі до такої групи дітям дають “квести”. Усі завдання пов’язані з каліцтвом або болем. Фінальний квест – покінчити життя самогубством та зафіксувати момент смерті на камеру в режимі “online”.

-13-річному хлопчику прийшло запрошення вступити в одну із небезпечних груп. Дитина це зробила і одразу отримала як текстові, так і відеоповідомлення із завданнями. На відео дві дівчинки розповідали про важке життя. В кінці вони запропонували вирізати на руці кита.

У наступному завданні житель області мусив спричинити собі ножем глибокі тілесні ушкодження на руці. Отримав він і наочну рекомендацію, як саме це робити. Юнака даний квест злякав і він вийшов з групи. Правоохоронці не виключають, що дані відеофайли можуть містити елементи гіпнозу, оскільки хлопчик розповів, що у дівчат періодично мінявся колір очей. Окрім цього неповнолітній не пам’ятає, як саме вирізав на тілі малюнок. Дану подію працівники поліції зареєстрували в єдиному реєстрі досудових розслідувань за статтею 120 ККУ – доведення до самогубства.

– Ми переживаємо за те, що не всі діти можуть бути стійкими до гіпнозу та людей, які з ними спілкуються через інтернет-мережу, – каже Олександр Богомол. – Тому звертаємося до батьків стежити за школярами, особливо молодшого шкільного віку, перевіряти групи у соцмережах, друзів та онлайн-чати.

Начальник відділу ювенальної превенції Петро Тихович каже, що працівники поліції зустрічатимуться з представниками управління освіти та охорони здоров’я, аби всі разом намітили спільні плани та завдання щодо боротьби з “групами смерті”.

– Ми хочемо, аби педагоги коректно доносили дітям питання небезпечних ігор в соцмережах, щоб лікарі періодично оглядали школярів на предмет дивних ушкоджень та порізів. Звертаємося і до батьків, щоб дозволяли медикам проводити такі обстеження, а паралельно перевіряли своїх дітей вдома.

Наразі на території нашої держави вже є летальні випадки коли діти покінчили життя самогубством саме виконуючи ці зловіщі завдання.

Щоб діти не стали учасниками групи смерті:

1. Приділяти більшу увагу психологічному стану дитини;

2. Перевіряти шкірні покриви дитини на наявність пошкоджень та у разі їх виявлення з’ясовувати обставини, за яких вони з’явилися. Особливу увагу звертати на пошкодження різного роду в формі кита;

3. Перевіряти акаунти дитини в соціальних мережах, та групи до яких входить акаунт. Перевіряти вміст спілкування в приватних чатах;

4. Звертати увагу на коло осіб з якими спілкується дитина;

5. Намагатися зайняти вільний час дитини зайняттям спорту;

6. Обов’язково контролювати те, які фото – відео матеріали знаходяться в гаджетах дитини;

7. Встановити функцію (батьківський контроль) на усіх гаджетах дитини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

infoprostir@gmail.com