Чинний нардеп, колишній соратник Януковича та три “слуги народу”: Хто став депутатами на округах Тернопільщини?

Жителі Тернопільської області обрали народних депутатів України від своїх одномандатних округів. В деяких випадках результат був прогнозований, а подекуди йшла досить запекла боротьба.

163 одномандатний виборчий округ знаходиться в місті Тернополі. Тут завжди буває досить непередбачуваний результат виборів. В обласному центрі найважче вести агітацію. Цього разу за мандат в Тернополі боролися двоє діючих нардепів (Тарас Пастух та Ігор Побер), колишній голова Тернопільської облдержадміністрації Степан Барна, заступник міського голови Леонід Бицюра, які, вважалося, мали б розіграти депутатський мандат між собою. Але переміг кандидат, в якого був найпопулярніший політичний бренд.

Андрій Богданець

Андрій Богданець від партії Президента Володимира Зеленського “Слуга народу” отримав 20 763 голосів виборців, що становить 25,44%. Найближчі переслідувачі програли йому майже вдвічі. Новообраному депутату 36 років. До обрання він працював заступником генерального директора ПрАТ “Птахофабрика Тернопільська”. Окремі сайти повідомляли про кримінальне минуле Богданця.

В 164 виборчому окрузі було дещо складніше. Тут двічі поспіль вигравав свободівець Михайло Головко. Але цього разу розбити його голоси фактично допомогли так звані “регіональні лідери” Володимир Кравець та Вадим Боярський, яким виборці віддали перевагу відповідно в окрузі Вишнівця та на Шумщині.

Ігор Василів

Переможний результат фактично вирвав Ігор Василів від “Слуги народу”. Він набрав на 413 голосів більше, аніж Михайло Головко. Свій голос Ігорю Василіву віддав 18 481 виборець, що становить 21,42%. При цьому, йому довелося боротися не лише з опонентами, але й адмінресурсом райдержадміністрацій, де досі залишаються керувати чиновники з місцевої команди Порошенка.

Ігор Василів “засвітився” в політичних колах після Революції Гідності. Він безуспішно пробував свої сили на виборах селищного голови Підволочиськ. Також, Василів очолював місцевий осередок “Автомайдану” та постійно не давав спокою чиновникам Тернопільської обласної державної адміністрації та Служби автомобільних доріг в Тернопільській області, контролюючи проведені ними публічні закупівлі. Останнім часом пов’язує свої бізнесові інтереси із освоєнням бюджетних коштів на ремонт та обслуговування доріг.

В 165 виборчому окрузі результат був найбільш очікуваним. Тарасу Юрику, який обраний тут депутатом в 2014 році, не допомогли навіть штаби, які неформально розташовувались в кабінетах районних державних адміністрацій. Вся вертикаль ще не розігнаної влади Порошенка агітувала за нього. Не зіграв тут і бренд “Слуги народу”, оскільки їх кандидат Володимир Кісілевич був доволі слабким опонентом. Активна агітаційна кампанія висуванця від “Голосу” Василя Мартюка теж не дала результату.

Іван Чайківський

Натомість переможний результат отримав керівники корпорації “Агропродсервіс” Іван Чайківський, яки балотувався шляхом самовисування. За нього свої голоси віддали 32 532 виборці, що становить 34,26%. Це його друга спроба стати нардепом, але у 2012 році він програв Володимиру Бойку, хоч і набрав майже 26 тисяч голосів.

Перед цим Іван Чайківський входив до місцевої команди Януковича, однак, перед виборами 2012 року публічно відмежувався від Партії Регіонів, хоч і продовжував підтримувати тісні контакти. Передусім це зумовлено тим, що представники великого аграрного бізнесу, як правило, завжди попадають в залежність від кожної новобраної влади. Скоріш за все, Іван Чайківський буде підтримувати ініціативи команди Володимира Зеленського, адже прагне не лише зберегти потужності свого бізнесу, але й наростити їх.

В 166 виборчому окрузі свої позиції вдалося зберегти Миколі Люшняку, який вдруге став депутатом. Формально він відмежувався від непопулярної тепер команди колишнього президента Петра Порошенка, та балотувався самовисуванням. Однак, порошенківці йому не висували опонента. Натомість йому не склав конкуренції також слабкий конкурент від партії “Слуга народу” Ігор Сопель.

Микола Люшняк

Микола Люшняк також є аграрієм. Це його третій похід на вибори. У 2012 році він програв Михайлу Апостолу, але у 2014 та 2019 став лідером виборчих перегонів. За Миколу Люшняка проголосували 27 794 виборців, що становить 30,96%. Найближчий опонент програв йому понад 8 тисяч голосів. У новому парламенті Микола Люшняк може ввійти до складу фракції “Європейська солідарність”, хоч може стати і позафракційним депутатом, граючи на дві сторони.

В 167 виборчому окрузі очікувано не зміг втримати своїх позицій поки чинний нардеп Олег Барна. Він зайняв лише п’яту позицію. А боротьба точилася між Володимиром Гевком від “Слуги народу” та міським головою Чорткова Володимиром Шматьком. Однак, останній напередодні виборів вляпався в декілька корупційних скандалів. За невеликий проміжок часу в першій половині 2019 року на хабарах затримали його заступника та одного із керівників структурних підрозділів Чортківської міської ради. Висуванка від “Голосу” Алла Квач теж могла вирвати перемогу, але їй, скоріш за все, бракнуло ресурсу.

Володимир Гевко зі своїм братом

Тож, переміг підприємець з Тернополя, представник партії “Слуга народу” Володимир Гевко. Він є рідним братом одного із коміків популярної розважальної передачі. Під час місцевих виборів 2015 року балотувався до Тернопільської міської ради від команди Петра Порошенка. Для перемоги йому знадобилася найменша в області кількість голосів. За нього проголосували 16 774 виборці, що становить 22,2%. Він виграв у свого опонента понад 4 тисячі голосів, як правило, за рахунок Борщівського району.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

infoprostir@gmail.com