Сім «освітніх» корупціонерів за два місяці… Далі буде?

285За останні два місяці в Україні виникло кілька гучних скандалів зі зловживаннями посадовців у сфері освіти. Найчастіше їх затримують за хабарництво, пише «Тиждень.ua».

Найбільш резонансним стало затримання 27 липня ректора Національного університету державної податкової служби Петра Мельника під час отримання хабара на суму 120 тис. грн.

Як повідомило Міністерство доходів і зборів, «він вимагав і отримав від двох громадян України хабар у розмірі 40 і 80 тисяч гривень за вступ їх родичів до навчального закладу в якому він працював». Кримінальне провадження відкрито за ч.4 ст. 368 Кримінального кодексу – одержання хабара.

Згодом під час обшуку у кабінеті Мельника знайшли ще $30 тис. Після затримання його госпіталізували через високий тиск. Наразі суд повинен обрати йому міру запобіжного заходу.

У липні цього року прокуратура Київської області відкрила кримінальне провадження щодо посадових осіб одного із вишів області через нецільове використання 10 млн. грн., передбачених на підготовку та проведення в Україні фінальної частини Євро-2012.

Прокуратура встановила, що працівники навчального закладу безпідставно перерахували підряднику, з яким виш уклав договір на низку будівельно-монтажних робіт, що були виконані лише частково.

ЗМІ з посилання на джерела в правоохоронних органах повідомляли, що зловживання виявили в Національному університеті державної податкової служби.

Чиновники райуправління освіти у Києві «погоріли» на хабарі у 170 тис. грн. Прокуратура столиці повідомила, що ці кошти чиновники вимагали від комерційної структури за перерахування бюджетних коштів для проведення капітального ремонту без тендерів. Кримінальне провадження розпочато за ч. 4 ст. 368 ККУ – отримання неправомірної вигоди у великому розмірі.

Одного з керівників військового ліцею ім. Богуна зі званням генерал-майора викрили під час одержання хабаря у $5 тис. Його затримали «на гарячому» 11 липня. За інформацією правоохоронців, посадовець ліцею отримав хабар за сприяння у вступі абітурієнта до навчального закладу.

Рішенням суду його випустили під заставу у близько 97 тис. гривень, а згодом відсторонили від посади.

Одних з найбільших хабарників у системі освіти затримали також в Ужгороді та Тернополі.

Так, 20 травня правоохоронці затримали проректора Ужгородського національного університету під час отримання понад 43 тис грн. хабара. За цю суму він обіцяв місцевому мешканцю не ініціювати питання щодо дострокового розірвання із його дружиною-приватним підприємцем договору оренди приміщення буфету, яке розташоване у приміщенні університету та перебуває на балансі ВНЗ.

Доцент однієї з кафедр Тернопільського національного економічного університету, будучи старшим технічним секретарем приймальної комісії університету, вимагав у студента за вступ на 3-й курс державної заочної форми навчання більше $1 тис. Його затримали.

На Луганщині правоохоронці викрили схему вимагання хабарів від студентів. Зокрема, 21 червня затримали в момент отримання хабара директора філії одного з вищих навчальних закладів Луганської області. “Протягом тривалого часу директор, а також її підлеглі (8 викладачів), вимагали у студентів гроші за успішну здачу іспитів і заліків. Директор брала гроші у студентів як особисто, так і через посередників – викладачів вишу. Жінка була затримана в службовому кабінеті у момент отримання чергового хабара», – повідомили в міліції, однак, не уточнили суму хабара.

Нагадаємо, що міністр освіти і науки Дмитро Табачник вважає, що хабарництва в українських ВНЗ не існує.

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

infoprostir@gmail.com