В Тернополі відзначили День пам’яті та примирення. Фото
Присутнім на заходах родичам Героїв АТО вручили державні нагороди, які присвоєні їхнім синам посмертно. Участь у заходах взяв міський голова Тернополя Сергій Надал.
«Вперше в нашій історії перемогу над нацизмом та завершення Другої світової війни ми відзначаємо з усім цивілізованим світом, за європейським календарем, – зазначає Сергій Надал. – Сьогодні ми говоримо і думаємо про мир. Згадуємо про те, що Друга світова війна у значній мірі проходила на території України, що величезна кількість жертв тієї війни – українці. Що руйнування і нищення відбувались у значній мірі на українській території. Кому як не тернополянам це знати. «Здесь бил город Тарнополь!» – табличка з таким написом була встановлена на згарищах нашого міста радянським солдатом після тривалих жорстоких бомбардувань і обстрілів. Менше як одна десята від чисельності городян Тернополя вціліла після війни. Тернополяни знають біль війни і ціну миру».
Очільник Тернополя зауважив, що українці не приймають тезу «Мир за будь-яку ціну». Українцям потрібна перемога. Перемога у війні, яка, насправді триває вже більше як три століття за гідне місце українців на карті світу, серед цивілізованих народів і країн.
«Важливим кроком до перемоги є національна єдність. Шевченко, Шептицький, усі світочі українського народу закликали до єдності. Вона є необхідною частиною перемоги. Єдність є наріжним каменем перемог і розквіту України у всіх її сферах, – каже Сергій Надал. – Формула національного примирення і єдності полягає у переосмисленні історії. Вірю, що можна примирити ветеранів усіх збройних формацій, які під різними прапорами боронили Україну, якщо покласти в основу всього власні Національні інтереси».
Сергій Надал також додав, що у День пам’яті та примирення потрібно молитись за українських воїнів: «Молимось за жертви минулого. За тих, хто ціною власного життя дав життя наступним поколінням. Нехай Господь дасть їм вічну нагороду у Небі. А пам’ятником їх подвигу хай стане сильна і могутня Українська держава!».
Пам’ятні заходи продовжились на Микулинецькому кладовищі. Біля могил «Жертвам сталінських репресій», «Полеглим у Другій Світовій війні» та могил Героїв АТО священнослужителі відправили панахиду.